Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
North/East 1st XI 12 16 Feb 19
23 Feb 19
Endeavour Hills
87  JC Pearson 7/41 LJ Murphy 2/10
and 3/35  LJ Murphy 2/3
v Brunswick
3/151(dec) M Shakeel 66 LJ Murphy 64*  
Sydney Pargeter Recreation Reserve (Durham) 
Women's Premier Firsts One Day 12 17 Feb 19 Plenty Valley
7/205(cc) S Reid 51 S Field 34  A Campion 2/25 T Sleep 2/30
def Carlton-Brunswick
141 E Mason 38 N Magnuson 29  M Ciavarella 4/23 R O'Donnell 2/24 S Day 2/29
Yarrambat War Memorial Park 
North/East 2nd XI 12 16 Feb 19
23 Feb 19
Brunswick
8/258(cc) C Strods 81 RT O'Brien 63 W Helmke 42 E Pritchard 25  T Ahmed 3/68 NV Patel 2/43
v Endeavour Hills
A.G Gillon Oval (Alex G Gillon Oval) 
North/West 3rd XI 12 16 Feb 19
23 Feb 19
Hoppers Crossing
2/36  
v Brunswick
142 T Attard 39 C Owner 26*  C Hickson 4/39 MJ Leahy 2/19 ZE Mitchell 2/24
Hogans Road Reserve (Turf Oval #2) 
North/West 4th XI 12 16 Feb 19
23 Feb 19
Brunswick
1/111 E Bearfield-Smith 61* L Bouckley 34*  
v Hoppers Crossing
4/98  A Brennan 2/19
Holbrook Reserve 
T20 Twilight 2018/2019 SF 17 Feb 19 Brunswick
8/113(cc) LJ Murphy 38  C Dodson 3/14 MG Nyary 3/16
def by Brighton
8/117 MG Nyary 41  SA Sanders 3/24
St Bernards College (Murphy Oval) 
Women's Premier Firsts T20 7 20 Jan 19 Prahran
9/98(cc) C Harrison 38  
def by Carlton-Brunswick
5/157(cc) A Campion 51* C McKenzie 31  M McPhee 3/28
Toorak Park 
Women's Premier Seconds One Day 11 17 Feb 19 Carlton-Brunswick
186 A Angus 73 K Pike 28  J Goodger-Chandler 3/15 G Jones 3/45
def by Plenty Valley
5/195(cc) J Carruthers 39 A McCann 38* J Murray 30  JG Herathge 3/28
AG Gillon Oval 
Women's Premier Seconds T20 6 20 Jan 19 Carlton-Brunswick
9/80(cc)  K Nainhabo 3/16
def by Melbourne
3/128(cc) J Watson 69*  
AG Gillon Oval 
JC Craig Under 15 North Group 7 17 Jan 19 Plenty Valley
72  W Collins 2/4 M Miles 2/5 BJ Watts 2/18
def by Brunswick
6/159(cc) M Miles 62*  
AK Line Reserve (A.K. Lines Reserve) 
North West A Twenty20 9 25 Nov 18 Tullamarine
5/134(cc) S Rohkamper 56* j dudley 31*  E Byrne 2/13 M McLeod 2/17
def Carlton-Brunswick
2/100(cc) C Green 42* E Byrne 35  
Leo Dineen Reserve 
Glenn Scarborough Shield D2 15 17 Feb 19 Brunswick
100  S Arora 4/19 A Nayyar 3/21 SF Barala 2/18
def by Point Cook
4/102 R Sindhu 27* S Arora 25  A Choudhary 2/12
Holbrook Reserve 
North West (A) One Day Competition 7 17 Feb 19 Craigieburn
9/150(cc) T Logie 45 L Va'auli 30  GE Thompson 2/14 L Pelosi 2/25
def Carlton-Brunswick 3
4/135(cc) T Davidge 66* L Pelosi 29  
D.S Aitken Reserve 
NWMCA 13 All Girls League (2) 11 18 Feb 19 West Coburg
10/119(cc)  A Kline 2/11 E Togneri 2/12 D Lawrie 2/20 S Akula 2/23 I Sehgal 2/25
def by Brunswick
7/192(cc) I Sehgal 46 S Akula 38  C Murphy 2/6 S Estorninho 2/12
Charles Mutton Reserve (Oval 1 (East)) 
JC Craig Under 15 Finals QF 22 Jan 19 Brunswick
100 W Collins 30  SN Vaddepalli 3/17 NJ Havard 2/13
def by Werribee
119 SN Vaddepalli 33 A Ashish 27  W Collins 3/13 A Reinehr 2/17
A.G Gillon Oval (Alex G Gillon Oval)