Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
North/East 1st XI 7 8 Dec 18
15 Dec 18
Brunswick
200 JC Pearson 73* D McKay 42 L Brennan 32  MT Carey 4/67 F Maguire 3/42 SK Duckworth 2/38
v Balwyn
0/22(cc)  D McKay 2/3
and 0/3  
A.G Gillon Oval (Alex G Gillon Oval) 
Women's Premier Firsts One Day 8 25 Nov 18 Dandenong
5/137(cc) J Fearns 50*  T Sleep 2/25
def Carlton-Brunswick
133 T Meier 28 N Magnuson 26  E Gallagher 4/16 L Cripps 3/27 M Omar 2/5
Shepley Oval 
North/East 2nd XI 7 8 Dec 18
15 Dec 18
Balwyn
7/118(cc)  
drew Brunswick
6/321(cc) LD McLean 98 E Smith 98 D Bonavia 32* W Helmke 28  D Greene 4/87
Gordon Barnard Reserve (#1 - West Oval) 
North/West 3rd XI 7 8 Dec 18
15 Dec 18
Brunswick
7/342(cc) T Attard 72 A Choudhary 55 D Sullivan 52 B Bonavia 45* M Singh 44* T Lancaster 32  J Burns 3/66 S Wolf 2/85
v Williamstown
Holbrook Reserve 
North/West 4th XI 7 8 Dec 18
15 Dec 18
Williamstown
def by Brunswick
Bayside Secondary College (West Oval) 
T20 Twilight 2018/2019 2 4 Dec 18 Brunswick
9/109  J Kanishka 3/21
def Preston
108 J Kanishka 37  D McKay 2/18 L Brennan 2/26
A.G Gillon Oval (Alex G Gillon Oval) 
Women's Premier Firsts T20 3 12 Dec 18 Plenty Valley
76  T Sleep 2/10 T Meier 2/11 HL Ferling 2/19
def by Carlton-Brunswick
6/79  J Nevins 3/13
Yarrambat War Memorial Park 
Women's Premier Seconds One Day 8 25 Nov 18 Carlton-Brunswick
drew Dandenong
AG Gillon Oval 
Women's Premier Seconds T20 2 9 Dec 18 Essendon Maribyrnong Park
5/126(cc) LM Daley 54  K Jomini 2/18
def by Carlton-Brunswick
5/129 K Jomini 43 K Pike 31  K Burgoine 2/20
J.T. Gray Reserve 
North West A Twenty20 9 25 Nov 18 Tullamarine
5/134(cc) S Rohkamper 56* j dudley 31*  E Byrne 2/13 M McLeod 2/17
def Carlton-Brunswick
2/100(cc) C Green 42* E Byrne 35  
Leo Dineen Reserve 
Glenn Scarborough Shield D2 9 9 Dec 18 Brunswick
9/143(cc) S Sheth 32 P Singh 28  M Kashif 3/29 H Batth 2/13 S Pannu 2/32
def Roxburgh Park
106 GS Sandhu 29  P Singh 3/ A Sharma 3/ V Jaswal 3/
Holbrook Reserve 
North West (A) One Day Competition 1 9 Dec 18 Altona Roosters
1/126 R Elso-Cooke 61* C How 37  
def Carlton-Brunswick 3
9/124(cc)  C How 3/17
Langshaw Reserve 
NWMCA 13 All Girls League (2) 8 10 Dec 18 Pascoe Vale United
9/92(cc)  B Synan 2/7
def by Brunswick
8/192(cc) I Sehgal 47* I Rodger 31*  
J.P Fawkner Reserve (West Oval - Turf)